3.349,00ZŁ
Obozy młodzieżowe

Obóz żeglarski

Szczegóły imprezy

ZAKWATEROWANIE
ZAKWATEROWANIE

4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane (łóżka, szafa, szafki nocne, stoli, krzesła), z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora (prześcieradło, poduszka, kołdra, koc). Sanitariaty zewnętrzne, w nowo wybudowanym budynku, komfortowe prysznice i toalety oddzielne dla chłopców i dziewczyn.

WYŻYWIENIE:
WYŻYWIENIE:

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z:
-śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
-II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna, owoc lub słodka bułka),
-obiadu (zupa, drugie danie, kompot),
-kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).
Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.
Oferujemy również indywidualne diety dostępne za dodatkową opłatą 200 zł: wegetariańska, bezglutenowa, wegańska -prosimy zgłaszać min. 7 dni przed obozem.  W celu zapewnienia innej specjalistycznej diety prosimy o kontakt.

ZALICZKA:

900 zł przelewem na konto ING Bank Śląski 04 1050 1807 1000 0023 1627 4576 lub gotówką w biurze Camp Pisz.
W tytule przelewu „Zaliczka za [imię uczestnika], [nazwisko uczestnika], [nazwa imprezy]”. Zaliczkę należy uiścić do 7 dni od momentu wysłania zgłoszenia na obóz.
Resztę należności należy wpłacić przelewem do 21 dni przed rozpoczęciem się obozu lub gotówką pierwszego dnia imprezy w biurze firmy. Chęć opłaty za imprezę gotówką należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem się imprezy mailowo info@camp.com.pl.
Potrzebę otrzymania faktury VAT na podatnika posiadającego działalność gospodarczą (posiadającego nr NIP) należy zgłosić Organizatorowi mailowo na adres info@camp.com.pl obowiązkowo przed wpłaceniem zaliczki.

PROGRAM IMPREZY:
PROGRAM IMPREZY:

Program obozu opiera się na szkoleniu żeglarskim na stopień żeglarza jachtowego według rozporządzenia Ministra Sportu. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zakres szkolenia:
-Informacje o budowie jachtu oraz jego przeznaczeniu,
-Ratownictwo, locja, meteorologia, teoria żeglowania, budowa jachtu, etyka i etykieta, przepisy śródlądowe i morskie,
-Szkolenie z prac bosmańskich,
-Nauka manewrowania jachtem żaglowym: ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, dryf, podejście do boi, podejście do kei, podejście do człowieka za burtą,
-Zachowanie bezpieczeństwa na wodzie i lądzie.
Zajęcia odbywają się w grupach/wachtach zgodnie z planem dnia oraz programem szkoleniowym na stopień żeglarza jachtowego. Każda z załóg będzie miała swojego sternika/wychowawcę odpowiedzialnego za przebieg szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Blok programowy obejmuje około 45 godzin zajęć praktycznych oraz 20 godzin zajęć teoretycznych w okresie 13 dni, zakończony egzaminem na patent żeglarza jachtowego. Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek oraz karaoke. Na koniec obozu zaplanowaliśmy chrzest żeglarski.

HARMONOGRAM DNIA*:
HARMONOGRAM DNIA*:

07:45 Pobudka
08:00 Apel
08:10 Toaleta poranna
09:00 Śniadanie
09:45 Klar w domkach
10:30-13:30 Zajęcia programowe
*zajęcia z żeglarstwa
*gry i zabawy
14:15 Obiad
14:45 Sjesta poobiednia
15:30:00-17:15 Zajęcia programowe
*zajęcia z żeglarstwa
* gry i zabawy
18:30 Kolacja
19:30 Gry i zabawy/ Wykłady
22:00 Cisza nocna
*Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

DOJAZD NA IMPREZĘ:
DOJAZD NA IMPREZĘ:

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, camp.com.pl/dojazdy/) lub we własnym zakresie.
Usługę transportu zorganizowanego należy wykupić najpóźniej na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godziną 16.00-17.00. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz z osobą dorosłą do kierownika obozu na recepcję Ośrodka lub do instruktora dyżurnego w celu odnotowania obecności.
Wyjazd z imprezy własnym transportem – uczestnik imprezy zobowiązany jest do opuszczenia ośrodka w dniu zakończenia imprezy do godziny 10.00 – 12.00. W przypadku wcześniejszego opuszczenia imprezy rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do wcześniejszego zawiadomienia biura lub kierownika obozu oraz pisemnego potwierdzenia odbioru dziecka.
W przypadku odebrania uczestnika przez osobę, która nie jest rodzicem/ prawnym opiekunem wymagane jest upoważnienie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW:

Ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu.
Umiejętność pływania w stopniu podstawowym – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów,
Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.

Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 10 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 20*.
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

KADRA:
KADRA:

Nasz zespół instruktorów to prawdziwi fachowcy, gotowi podzielić się z Tobą tajnikami sztuki żeglarskiej.


Kiedy oddajesz swoje morskie marzenia w ręce ekspertów, możesz być pewien, że przygoda stanie się nie tylko emocjonująca, ale i bezpieczna. Nasza doświadczona kadra to serce i dusza Campu Pisz na Mazurach, gotowa uczynić Twoje wakacje nad jeziorem niezapomnianymi!

👨‍✈️ KIEROWNIK WYSZKOLENIA ŻEGLARSKIEGO:
Nasz kierownik to prawdziwy kapitan, z wieloletnim doświadczeniem na mazurskich jeziorach. Z nim żeglowanie stanie się pasją, a nauka przekuje się w niezapomniane chwile.

⚓ STERNICY Z UPRAMIENIAMI WYCHOWAWCÓW:
Nasi sternicy to nie tylko doświadczeni marynarze, ale również cierpliwi przewodnicy. Z odpowiednimi uprawnieniami wychowawczymi, dbają nie tylko o bezpieczeństwo na jeziorze, ale i o Twoje dobre samopoczucie.

Z nami, każdy dzień nad mazurskim jeziorem to nie tylko nauka, ale i przygoda z ludźmi, którzy kochają mazurskie wody tak samo jak Ty. Pamiętaj, że z doświadczoną kadrą każdy szlif na jachcie to krok bliżej ku samodzielności na mazurskich jeziorach.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO
WYMAGANIA DOTYCZĄCE PRZYSTĄPIENIA DO EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO

Ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów za okazaniem legitymacji 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność.

OPCJE DODATKOWE:
OPCJE DODATKOWE:

ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO
Zdobądź dwa patenty za jednym zamachem
Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.
Cena za szkolenie: 450 zł,
Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł
Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

SNORKELING W NAJCZYSTSZYM JEZIORZE NA MAZURACH
Jezioro Jegocin jest najpiękniejszym jeziorem na całych Mazurach. Położone w samym sercu Puszczy Piskiej, otoczone lasem z dala od zabudowań. Jego wody zalicza się do I klasy czystości. Bujna roślinność, podwodne łąki i trzcinowiska są kryjówką wielu gatunków ryb, raków i innych wodnych zwierząt. Doskonałym sposobem poznania podwodnego świata mazurskich wód jest tzw. snorkeling, czyli pływanie po powierzchni w masce, fajce i płetwach (sprzęcie ABC). Snorkeling jest łatwy i bezpieczny. Nurkujący mogą czerpać przyjemność z przebywania w wodzie, nawet jeśli posiadają tylko podstawowe umiejętności pływackie. Jest to forma wypoczynku właściwie dla każdego. Dla uczestników nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. W czasie eksploracji płytkich przybrzeżnych wód poznasz życie podwodne tej strefy zbiornika. Jeśli zechcesz, otrzymasz tabliczkę stanowiącą pomoc w identyfikacji fauny i flory wód śródlądowych. Zakres świadczeń:
Sprzęt: maska, fajka, płetwy; opcjonalnie skafander neoprenowy, kaptur, rękawice i buty
Kadra: uczestnicy przebywają pod bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania lub divemastera.
Cena: 150 zł
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
Zajęcia poprzedzamy profesjonalnym instruktażem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa, posługiwanie się oraz techniki pływania w ABC. Indywidualnie dla uczestnika dobierany jest sprzęt ABC. Ilość osób przebywających jednorazowo w wodzie oraz czas pływania dostosowuje się do aktualnie panujących warunków środowiska oraz wieku i umiejętności uczestników. Z reguły do wody wraz z instruktorem wchodzą 5-10 osobowe grupy, średni czas pobytu w wodzie do 1 godz. Całkowity czas zajęć ok. 4 godz.
Zabierz ze sobą: strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem UV, ciepły sweter

PODRĘCZNIK
„Żeglarz jachtowy” Kolaszewski Andrzej, Świdwiński Piotr – książka nie jest niezbędna do realizacji kursu. Zakup podręcznika pozwoli uczestnikowi na uzupełnienie wiedzy oraz utrwalenie materiału po zakończeniu szkolenia. Naszym zdaniem lektura obowiązkowa dla każdego co posiada lub czarteruje jacht.
Cena: 50 zł

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ:

Kartę uczestnika, zgodę na uprawianie żeglarstwa, legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, buty z miękką białą podeszwą (najlepiej trampki/tenisówki), klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, spray na komary, buty do pływania, jednorazowe maseczki ochronne, gitarę jeśli lubisz grać przy ognisku.

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY

Zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, niezależnych od Ubezpieczonego. Gdy wynikają m.in. z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży; komplikacje związane z ciążą – z zastrzeżeniem przewidzianym w OWU – Ubezpieczonego lub osoby bliskiej; zgon Ubezpieczonego, również w następstwie choroby przewlekłej, psychicznej lub nowotworowej.
Wysokość składki 3% od łącznej ceny imprezy turystycznej wraz z transportem oraz zajęciami fakultatywnymi (z uwzględnieniem chorób przewlekłych u Ubezpieczonego i/lub osób bliskich + 100%). Ochrona jest do ostatniego dnia podróży.
PAKIET COVID-19 PLUS rozszerzenie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji o rezygnację z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z otrzymania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w badaniu Ubezpieczonego lub osoby bliskiej udającej się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży lub nałożenie na mocy obowiązujących przepisów prawa na Ubezpieczonego lub osobę bliską udającą się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży obowiązku poddania się izolacji lub kwarantannie z powodu COVID-19 (Pakiet COVID-19 Plus).
Wysokość składki COVID-19 PLUS 5,4%
Wysokość składki z „chorobami przewlekłymi” 6 %
Wysokość składki COVID-19 PLUS z „chorobami przewlekłymi” 7,8 %
Umowa ubezpieczenia może być zawarta najpóźniej 30 dni przed datą planowanego wyjazdu, a jeżeli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni, to umowa ubezpieczenia może być zawarta nie później niż w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy związanej z podróżą albo zakupu biletu, albo wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą lub z tytułu zakupu biletu; jednakże w żadnym wypadku umowa ubezpieczenia nie może być zawarta później niż 7 dni przed datą planowanego wyjazdu.

Dlaczego warto

  • Egzamin na patent żeglarza jachtowego
  • Smaczne jedzenie
  • Nad jeziorem
  • Doświadczona kadra

FAQ

Czy są jakieś wymagania co do wieku uczestnika?
Ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu.
Umiejętność pływania wpław w stopniu podstawowym.
Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia żeglarskiego.
Chcę po raz pierwszy wyjechać na obóz żeglarski. Czy to dobry wybór?
Tak, na tym obozie nauczysz żeglować od podstaw. Nie wymagamy wiedzy oraz doświadczenia, wszystko zdobędziesz na miejscu.
Czy istnieje możliwość wystawienia faktury za wyjazd?
Tak, jest taka możliwość. Należy napisać maila w tej sprawie na info@camp.com.pl przed wpłatą zaliczki. Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa fakturę możemy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym zakończył się impreza.
Czy już po zapisaniu się na obóz żeglarski istnieje jeszcze możliwość zmiany terminu wyjazdu lub zmiany opcji dojazdu?
Owszem, jest to możliwe.
Chęć dokonania zmiany należy zgłosić drogą e-mailową. Zależy to oczywiście bezpośrednio od dostępności wolnych miejsc. Zmiana terminu wyjazdu możliwa jest najpóźniej na dwa tygodnie przed wyjazdem. To samo dotyczy zmian dotyczących dojazdów – są możliwe do dwóch tygodni przed – odpowiednio – wyjazdem i powrotem.
Skąd moge pobrać kartę kwalifikacyjną uczestnika i inne dokumenty?
Dokumenty można pobrać ze strony camp.com.pl/dokumenty/
Czy muszę mieć kartę pływacką?
Nie. Karta pływacka jest teraz jedynie wewnętrznym dokumentem WOPR-u. Wymogiem jest umiejętność pływania w pław w stopniu podstawowym -swobodne unoszenie się na wodzie. Na początku obozu przeprowadzany jest sprawdzian pływacki, abyśmy wiedzieli na kogo zwrócić szczególną uwagę podczas kąpieli. Osoby nie potrafiące pływać mogą być zobowiązane do pływania w kamizelkach ratunkowych lub asekuracyjnych.
Mam bardzo słaby wzrok, czy mogę pojechać na obóz? A co jeśli noszę soczewki kontaktowe?
O tym, czy możesz popłynąć, musi zadecydować Twój lekarz i Ty! My nie dyskwalifikujemy uczestników ze względów zdrowotnych.
Ani okulary, ani soczewki nie stanowią przeszkody w żeglarstwie.
Do czego uprawnia patent żeglarza jachtowego?
Stopień Żeglarza Jachtowego według nowych przepisów daje bardzo duże uprawnienia. Żeglarz może pływać po wodach śródlądowych każdym jachtem żaglowym bez ograniczenia wielkości jachtu, ani powierzchni ożaglowania.
Po jakim czasie dostanę swój patent?
Nie posiadamy uprawnień do wydawania patentów. Jedyną instytucją w Polsce, która to robi, jest Polski Związek Żeglarski. Po zdaniu egzaminu otrzymasz od nas zaświadczenie wystawione przez komisję egzaminacyjną, które należy złożyć wraz z wnioskiem, zdjęciem, kopią legitymacji oraz potwierdzeniem uiszczenia opłaty w Biurze PZŻ. Szczegółowe informacje dotyczące procedury uzyskania patentu otrzymasz od egzaminatora po zdaniu egzaminu.
Dlaczego koszty egzaminów nie są wliczone w koszty imprezy?
Ponieważ opłatę za egzamin – zarówno na stopnie żeglarskie i motorowodne – pobiera bezpośrednio Komisja Egzaminacyjna.

Ile dni

14 dni

Max. liczba uczestników

20

Sprawdź również