3.149,00ZŁ
Obozy młodzieżowe

Obóz windsurfingowy

Szczegóły imprezy

ZAKWATEROWANIE
ZAKWATEROWANIE

4-osobowe drewniane domki letniskowe nad brzegiem jeziora Roś – całkowicie umeblowane (łóżka, szafa, szafki nocne, stoli, krzesła), z łóżkami piętrowymi. Wszystkie posiadają własną werandę, w skład której wchodzi część rekreacyjna. Kompletna pościel zapewniona przez organizatora (prześcieradło, poduszka, kołdra, koc). Sanitariaty zewnętrzne, w nowo wybudowanym budynku, komfortowe prysznice i toalety oddzielne dla chłopców i dziewczyn.

WYŻYWIENIE
WYŻYWIENIE

Danie przygotowywane przez hotelową restaurację „Smuga Cienia” z lokalnych produktów. Kuchnia polska inspirowana daniami regionalnymi oraz filozofią slow-food. Pełne składające się z:
-śniadania w formie bufetu (zimna płyta oraz dania na ciepło),
-II śniadania w formie lunchpakietu (woda mineralna, owoc lub słodka bułka),
-obiadu (zupa, drugie danie, kompot),
-kolacji w formie bufetu (zimna płyta, danie na ciepło).
Wyżywienie serwowane w jadalni położonej na terenie ośrodka Camp-Pisz. Każdego dnia na zajęcia uczestnicy otrzymują butelkę wody mineralnej. Zaczynamy od obiadu w dniu przyjazdu, a kończymy śniadaniem ostatniego dnia trwania imprezy.
Oferujemy również indywidualne diety dostępne za dodatkową opłatą 200 zł: wegetariańska, bezglutenowa, wegańska -prosimy zgłaszać min. 7 dni przed obozem.  W celu zapewnienia innej specjalistycznej diety prosimy o kontakt.

ZALICZKA

900 zł przelewem na konto ING Bank Śląski 04 1050 1807 1000 0023 1627 4576 lub gotówką w biurze Camp Pisz.
W tytule przelewu „Zaliczka za [imię uczestnika], [nazwisko uczestnika], [nazwa imprezy]”. Zaliczkę należy uiścić do 7 dni od momentu wysłania zgłoszenia na obóz.
Resztę należności należy wpłacić przelewem do 21 dni przed rozpoczęciem się obozu lub gotówką pierwszego dnia imprezy w biurze firmy. Chęć opłaty za imprezę gotówką należy zgłosić 21 dni przed rozpoczęciem się imprezy mailowo info@camp.com.pl.
Potrzebę otrzymania faktury VAT na podatnika posiadającego działalność gospodarczą (posiadającego nr NIP) należy zgłosić Organizatorowi mailowo na adres info@camp.com.pl obowiązkowo przed wpłaceniem zaliczki.

PROGRAM IMPREZY
PROGRAM IMPREZY

Program obozu obejmuje szkolenie windsurfingowe według zaleceń Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingowego. Prowadzone zajęcia obejmują szkolenie teoretyczne oraz praktyczne. Zajęcia odbywają się w 2 grupach (początkująca i zaawansowana), 3-4 godzin zajęć dziennie. Podczas szkolenia uczestnicy zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat sprzętu windsurfingowego, jego budowy, przeznaczeniu oraz użytkowaniu. Zasady zachowania bezpieczeństwa na wodzie, podstawy meteorologii, prawo wodne, locja.
Grupa podstawowa- nauka zwrotów, pływanie wypornościowe różnymi kursami, ostrzenie i odpadanie.
Grupa zaawansowana- nauka pływania w ślizgu na deskach bezmieczowych, żeglowania w trapezie, start z brzegu.

Po za szkoleniem uczestnicy biorą udział w zajęciach integracyjnych, animacyjnych oraz sportowych. Wieczorem nie zabraknie ognisk z nauką śpiewania szant, dyskotek, konkursów oraz karaoke.
Na koniec obozu zaplanowaliśmy egzamin na patent/certyfikat PSW I, II,III klasy oraz regaty.
W ramach programu zorganizowana zostanie wycieczka autokarowa do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.
Wszystkie nasze obozy są zgłaszane do Kuratorium Oświaty.

HARMONOGRAM DNIA
HARMONOGRAM DNIA

08:00 Pobudka
08:30 Toaleta poranna
09:00 Śniadanie
09:45 Klar w domkach
10:30-13:30 Zajęcia programowe
*zajęcia z windsurfingu/kajaki/rowery/SUP'y
* gry i zabawy
14:15 Obiad
14:45 Sjesta poobiednia
15:30-17:30 Zajęcia programowe
*zajęcia z windsurfingu/kajaki/rowery/SUP'y
*gry i zabawy
18:30 Kolacja
19:30 Gry i zabawy/ognisko/dyskoteka/karaoke
22:00 Cisza nocna

Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w harmonogramie zajęć.

DOJAZD NA IMPREZĘ
DOJAZD NA IMPREZĘ

Dojazd z pilotem organizatora autokarem lub pociągiem (za dodatkową opłatą według tabeli dojazdów, camp.com.pl/dojazdy/) lub we własnym zakresie.
Usługę transportu zorganizowanego należy wykupić najpóźniej na 14 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Uczestnicy dojeżdżający własnym transportem proszeni są o przybycie w dniu rozpoczęcia imprezy pomiędzy godziną 16.00-17.00. Uczestnik imprezy zobowiązany jest do zgłoszenia się wraz z osobą dorosłą do kierownika obozu na recepcję Ośrodka lub do instruktora dyżurnego w celu odnotowania obecności.
Wyjazd z imprezy własnym transportem – uczestnik imprezy zobowiązany jest do opuszczenia ośrodka w dniu zakończenia imprezy do godziny 10.00 – 12.00. W przypadku wcześniejszego opuszczenia imprezy rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do wcześniejszego zawiadomienia biura lub kierownika obozu oraz pisemnego potwierdzenia odbioru dziecka.
W przypadku odebrania uczestnika przez osobę, która nie jest rodzicem/ prawnym opiekunem wymagane jest upoważnienie.

WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW
WYMAGANIA DOTYCZĄCE UCZESTNIKÓW

ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu,
brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania windsurfingu – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów,
umiejętność pływania w stopniu podstawowym – oświadczenie rodziców / prawnych opiekunów,
Nie ma żadnych wymogów dotyczących wiedzy i doświadczenia w pływaniu na desce.
Minimalna liczba uczestników niezbędna do zagwarantowania realizacji imprezy to 10 uczestników, maksymalna ilość uczestników to 36*.
*Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy nie później niż 20 dni przed rozpoczęciem się imprezy z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń.

KADRA
KADRA

Kierownik obozu , instruktor windsurfingu, wychowawca.

Instruktorem na naszych obozach od wielu lat jest Leszek Brzózka, doświadczony szkoleniowiec i utalentowany zawodnik. Dwunastokrotny mistrz śląska, Mistrz Polski w klasie FORMULA WINDSURFING kategoria GRAND MASTERS, drugi v-ce mistrz Polski 2003 roku w klasie RACEBOARD kategoria MASTERS, czwarty na mistrzostwach świata 2004 roku w FORMULE WINDSURFING. Ratownik WOPR.
Wychowawca kolonijny Krystyna Wyłuda, ukończony kurs wychowawcy, doświadczony nauczyciel. Współpracuje z naszym ośrodkiem od 3 lat.

PATENTY/CERTYFIKATY PSW
PATENTY/CERTYFIKATY PSW

Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski PSW. Koszt wydania patentów: I stopnia - 25 zł, II stopnia 35 zł, III stopnia 45 zł.

CO ZABRAĆ ZE SOBĄ
CO ZABRAĆ ZE SOBĄ

Kartę uczestnika, zgodę rodziców na uprawianie windsurfingu, legitymację szkolną, kurtkę przeciwdeszczową, ciepłe ubrania z długim rękawem, czapkę z daszkiem, ciepłą czapkę, okulary przeciwsłoneczne, strój kąpielowy, strój sportowy wraz z obuwiem sportowym, klapki, 2 ręczniki, zeszyt, długopis, krem z filtrem UV, spray na komary, buty do windsurfingu/pływania, jednorazowe maseczki ochronne, własną piankę– jeśli ją posiadasz, gitarę jeśli lubisz grać przy ognisku.

OPCJE DODATKOWE
OPCJE DODATKOWE

ZDAJ EGZAMIN NA PATENT STERNIKA MOTOROWODNEGO
Wróć do domu z dodatkowymi kwalifikacjami, uzyskaj uprawienia do sterowania łodziami motorowymi. Podczas obozu oferujemy kompletne szkolenie z pływania na silniku realizowane przez doświadczonych instruktorów. Zajęcia praktyczne jak i teoretyczne zakończone egzaminem na patent sternika motorowego.
Cena za szkolenie: 450 zł,
Cena za egzamin: ze zniżką dla uczniów po okazaniu legitymacji- 125 zł, bez zniżki 250 zł
Wymagania: ukończenie 14 roku życia nie później niż w dniu egzaminu, zgoda opiekunów na egzamin, 2 zdjęcia, pieniądze w gotówce na egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki 250 zł). Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji, wymagana jest jedynie podstawowa samodzielność, ukończone 14 lat w dniu egzaminu.
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.

SNORKELING W NAJCZYSTSZYM JEZIORZE NA MAZURACH
Jezioro Jegocin jest najpiękniejszym jeziorem na całych Mazurach. Położone w samym sercu Puszczy Piskiej, otoczone lasem z dala od zabudowań. Jego wody zalicza się do I klasy czystości. Bujna roślinność, podwodne łąki i trzcinowiska są kryjówką wielu gatunków ryb, raków i innych wodnych zwierząt. Doskonałym sposobem poznania podwodnego świata mazurskich wód jest tzw. snorkeling, czyli pływanie po powierzchni w masce, fajce i płetwach (sprzęcie ABC). Snorkeling jest łatwy i bezpieczny. Nurkujący mogą czerpać przyjemność z przebywania w wodzie, nawet jeśli posiadają tylko podstawowe umiejętności pływackie. Jest to forma wypoczynku właściwie dla każdego. Dla uczestników nie ma praktycznie żadnych barier wiekowych. W czasie eksploracji płytkich przybrzeżnych wód poznasz życie podwodne tej strefy zbiornika. Jeśli zechcesz, otrzymasz tabliczkę stanowiącą pomoc w identyfikacji fauny i flory wód śródlądowych. Zakres świadczeń:
Sprzęt: maska, fajka, płetwy; opcjonalnie skafander neoprenowy, kaptur, rękawice i buty
Kadra: uczestnicy przebywają pod bezpośrednim nadzorem instruktora nurkowania lub divemastera.
Cena: 150 zł
Zapisy: przed rozpoczęciem się imprezy poprzez formularz lub podczas trwania turnusu u kierownika obozu. Warunkiem realizacji kursu podczas turnusu jest rejestracja min. 3 uczestników.
Zajęcia poprzedzamy profesjonalnym instruktażem. Omawiamy zasady bezpieczeństwa, posługiwanie się oraz techniki pływania w ABC. Indywidualnie dla uczestnika dobierany jest sprzęt ABC. Ilość osób przebywających jednorazowo w wodzie oraz czas pływania dostosowuje się do aktualnie panujących warunków środowiska oraz wieku i umiejętności uczestników. Z reguły do wody wraz z instruktorem wchodzą 5-10 osobowe grupy, średni czas pobytu w wodzie do 1 godz. Całkowity czas zajęć ok. 4 godz.
Zabierz ze sobą: strój kąpielowy, ręcznik, krem z filtrem UV, ciepły sweter

WYPOŻYCZENIE PIANKI
Cena: 100 zł turnus

UBEZPIECZENIE OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY

Zwrot 100% wartości wpłaconej kwoty pomniejszonej o cenę składki ubezpieczeniowej. Przedmiotem ubezpieczenia są koszty rezygnacji z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z przyczyn losowych, niezależnych od Ubezpieczonego. Gdy wynikają m.in. z następujących powodów: nieszczęśliwy wypadek lub nagłe zachorowanie Ubezpieczonego, osoby bliskiej lub współuczestnika podróży; komplikacje związane z ciążą – z zastrzeżeniem przewidzianym w OWU – Ubezpieczonego lub osoby bliskiej; zgon Ubezpieczonego, również w następstwie choroby przewlekłej, psychicznej lub nowotworowej.
Wysokość składki 3% od łącznej ceny imprezy turystycznej wraz z transportem oraz zajęciami fakultatywnymi (z uwzględnieniem chorób przewlekłych u Ubezpieczonego i/lub osób bliskich + 100%). Ochrona jest do ostatniego dnia podróży.
PAKIET COVID-19 PLUS rozszerzenie ubezpieczenia od kosztów rezygnacji o rezygnację z podróży tj. z imprezy turystycznej lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej z otrzymania pozytywnego wyniku testu na COVID-19 w badaniu Ubezpieczonego lub osoby bliskiej udającej się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży lub nałożenie na mocy obowiązujących przepisów prawa na Ubezpieczonego lub osobę bliską udającą się w podróż z Ubezpieczonym, lub współuczestnika podróży obowiązku poddania się izolacji lub kwarantannie z powodu COVID-19 (Pakiet COVID-19 Plus).
Wysokość składki COVID-19 PLUS 5,4%
Wysokość składki z „chorobami przewlekłymi” 6 %
Wysokość składki COVID-19 PLUS z „chorobami przewlekłymi” 7,8 %
Umowa ubezpieczenia może być zawarta najpóźniej 30 dni przed datą planowanego wyjazdu, a jeżeli do wyjazdu jest 30 lub mniej dni, to umowa ubezpieczenia może być zawarta nie później niż w ciągu 3 dni liczonych od dnia dokonania jako pierwszej jednej z następujących czynności: zawarcia umowy związanej z podróżą albo zakupu biletu, albo wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu umowy związanej z podróżą lub z tytułu zakupu biletu; jednakże w żadnym wypadku umowa ubezpieczenia nie może być zawarta później niż 7 dni przed datą planowanego wyjazdu.

Dlaczego warto

  • Egzamin na certyfikat PSW I, II i III stopnia.
  • Smaczne jedzenie
  • Na jeziorem
  • Doświadczony instruktor

FAQ

Czy są jakieś wymagania co do wieku uczestnika?
Ukończone 11 lat przed rozpoczęciem się turnusu.
Umiejętność pływania wpław.
Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia, kondycji uczestników, wiedzy i doświadczenia .
Chcę po raz pierwszy wyjechać na obóz windsurfingowy. Czy to dobry wybór?
Tak, na tym obozie nauczysz się wszystkiego od podstaw. Nie wymagamy wiedzy oraz doświadczenia, wszystko zdobędziesz na miejscu.
Czy istnieje możliwość wystawienia faktury za wyjazd?
Tak, jest taka możliwość. Należy napisać maila w tej sprawie na info@camp.com.pl przed wpłatą zaliczki. Warto pamiętać, że zgodnie z obowiązującmi przepisami polskiego prawa fakturę możemy wystawić nie później niż 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym zakończył się impreza.
Czy już po zapisaniu się na obóz istnieje jeszcze możliwość zmiany terminu wyjazdu? Czy zmiany opcji dojazdu?
Owszem, jest to możliwe.
Chęć dokonania zmiany należy zgłosić drogą e-mailową info@camp.com.pl. Zależy to oczywiście bezpośrednio od dostępności wolnych miejsc. Zmiana terminu wyjazdu możliwa jest najpóźniej na dwa tygodnie przed wyjazdem. To samo dotyczy zmian dotyczących dojazdów – są możliwe do dwóch tygodni przed – odpowiednio – wyjazdem i powrotem.
Skąd moge pobrać kartę kwalifikacyjną uczestnika i inne dokumenty?
Dokumenty można pobrać ze strony https://camp.com.pl/dokumenty/
Czy muszę mieć kartę pływacką?
Nie. Karta pływacka jest teraz jedynie wewnętrznym dokumentem WOPR-u. Na naszych imprezach umiejętność pływania jest wymagana w stopniu podstawowym, na początku turnusu przeprowadzany jest sprawdzian pływacki, abyśmy wiedzieli na kogo zwrócić szczególną uwagę podczas kąpieli. Osoby nie potrafiące pływać mogą być zobowiązane do pływania w kamizelkach ratunkowych lub asekuracyjnych.
Mam bardzo słaby wzrok, czy mogę pływać na windsurfingu ? A co jeśli noszę soczewki kontaktowe?
O tym, czy możesz pojechać na obóz musi zadecydować Twój lekarz i Ty! My nie dyskwalifikujemy uczestników ze względów zdrowotnych.
Ani okulary, ani soczewki nie stanowią przeszkody w windsurfingu.
Do czego uprawnia PATENT/CERTYFIKATY PSW?
Są to uprawnienia nadawane przez Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu. Posiadanie patentu potwierdza nabycie umiejętności adekwatnych do stopnia zaawansowania – początkujący, średni, zaawansowany. Służy legitymowaniu się dla potrzeb wypożyczalni sprzętu, służb porządkowych i itp. Posiadanie umiejętności odpowiadającej III klasie jest podstawą przyjęcia na kurs instruktorski PSW. Więcej o patentach tutaj. Koszt wydania patentów: I stopnia - 25 zł, II stopnia 35 zł, III stopnia 45 zł.
Po jakim czasie dostanę swój patent/certyfikat PSW?
Ostatniego dnia imprezy.

Ile dni

14 dni

Max. liczba uczestników

35

Sprawdź również